Crosby vyhral, duel s Ovečkinom na body remízovo

Mužský hokejový turnaj na ZOH
Kanadský útočník Sidney Crosby premenil proti Švajčiarom rozhodujúci samostatný nájazd. Foto: SITA

VANCOUVER 25. februára (WEBNOVINY) – Dlho očakávaný súboj hokejových reprezentácii Ruska a Kanady bol vo štvrťfinále olympijského turnaja vo Vancouveri napokon nečakane jednoznačný a zámorský tím vďaka enormnému nasadeniu najmä v prvej tretine vyhral vysoko 7:3. Kanaďania postúpili do piatkového semifinále (18.30 h miestneho času/3.30 SEČ), kde bude ich súperom lepší z duelu Švédsko – Slovensko.

V jedenástom vzájomnom stretnutí oboch tímov na zimných olympijských hrách vyhrala Kanada iba druhýkrát. Jediné víťazstvo dosiahla pred 50 rokmi v Squaw Valley, kde v zápase tiež bohatom na góly vyhrala 8:5. Odvtedy ďalších osem duelov v rade s tímami ZSSR, SNŠ či Ruska prehrala. „Je to stále len štvrťfinále, čaká nás ešte dlhá cesta. Je veľmi dobré, že sme veľmi rýchlo otočili jednu stranu olympijskej kapitoly a môžeme sa sústrediť na semifinále. Hráme doma a sme pod veľkým tlakom. Dnes sme dali do súboja veľa energie, ktorá sa v nás vďaka divákom nahromadila,“ povedal Sidney Crosby.

Dva góly v zápase strelil Corey Perry, jeho spoluhráč z útoku Ryan Getzlaf dosiahol spolu s Danom Boylom po tri body (1+2). Bez kanadského bodu zakončili duel dve najsledovanejšie postavy Sidney Crosby a Alexander Ovečkin, ktorý bol počas stretnutia veľmi frustrovaný a vymenil tri hokejky. Kanaďania Ovečkina neustále atakovali a nenechali mu na ľade žiaden priestor. Crosby vyhral na strely nad svojim konkurentom 4:3. „Čo by som si mal podľa vás myslieť? Samozrejme, som veľmi sklamaný,“ povedal rozladený Ovečkin desiatkam novinárom v mixzóne a potom pokračoval: „Prvých päť minút sme doslova prespali. Keď sme sa potom zobudili, už bolo veľmi neskoro.“