MS v hokeji 2024: Zápas Lotyšsko - Francúzsko rozhodol gól z poslednej sekundy predĺženia (video+foto)

MS v hokeji 2024: Lotyššsko - Francúzsko
Lotyšský útočník Kaspars Daugavinš strieľa gól v predĺžení zápasu proti Francúzsku v základnej B-skupine na MS v hokeji 2024. Ostrava (Ostravar Aréne), 12. máj 2024. Foto: SITA/AP.

Nedeľňajší zápas základnej B-skupiny na MS v hokeji 2024 medzi Lotyššskom a Francúzskom rozhodol gól z poslednej sekundy predĺžení, ktorý po chybe Louisa Boudona strelil Kaspars Daugavinš.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

V riadnom hracom čase sa súboj v Ostravar Aréne skončil 2:2. Do vedenia išli v prvej tretine Francúzi, vylúčenie Oskarsa Batnu na 5 min. a do konca zápasu v presilovej hre potrestal Stepháne Da Costa. Ďalšie presné zásahy prišli až v záverečnej dvadsaťminútovke, keď najprv v 43. minúte na 1:1 vyrovnal Rodrigo Abols. V 50. minúte bol za faul lakťom do konca zápasu vylúčený Hugo Gallet a v početnej výhode skóroval Roberts Bukarts. Francúzom sa však podarilo vyrovnať, v 57. minúte sa presadil Pierre-Edouard Bellemare.

Najlepšími hráčmi duelu boli vybraní obaja brankári – Elvis Merzlikinš a Julian Junca. Lotyši majú v tabuľke B-skupiny štyri body a Francúzi jeden.

MS v hokeji 2024 (B-skupina)

• Ostravar Aréna (Ostrava)

Lotyšsko – Francúzsko 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

• hralo sa od 16.20

16:02 – 0:1 S. Da Costa (Y. Auvitu, Ch. Bertrand) / presilová hra 5 proti 4
42:59 – 1:1 R. Abols (R. Freibergs, M. Dzierkals)
51:48 – 2:1 Ro. Bukarts (K. Daugavinš, J. Jaks / presilová hra 5 proti 4
56:54 – 2:2 P. E. Bellemare (S. Da Costa)
64:59 – 3:2 K. Daugavinš

Vylúčenia:
1:27 F.  Chakiachvili – 2 min. (hákovanie)
14:15 K. Zile – 2 min. (držanie)
15:31 O. Batna – 5 min. + trest do konca zápasu (pichnutie)
16:18 S. Treille – 2 min. (krosček)
24:19 A. Rech – 2 min. (hákovanie)
35:41 H. Gallet – 2 min. (seknutie)
47:22 E. Merzļikinš – 2 min. (podrazenie)
50:06 H. Gallet – 5 min. + trest do konca zápasu (faul lakťom)
61:33 A. Rech – 2 min. (hákovanie)

strely na bránu: 36:29 (11:9, 11:11. 9:8 – 5:1), vylúčenia: 2:5 na 2 min., navyše: O. Batna (Lot.) 5 min. + trest do konca zápasu za pichnutie a H. Gallet (Fra.) 5 min. + trest do konca zápasu za faul lakťom, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Tobias Björk (Švéd.), Lassi Heikkinen (Fín.) – Jiří Ondráček (ČR), Emil Yletyinen (Fín.), 8 525 divákov

Lotyšsko: Merzļikinš – Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibuļskis – Daugavinš, Dzierkals, Abols – Krastenbergs, Ro. Bukarts, Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Egle – Ansons, Tralmaks, Gavars
Francúzsko: Junca – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Bertrand, Da Costa, K. Bozon – Bellemare, Perret, Treille – Boudon, Simonsen, Rech – Dair, Bruche, T. Bozon