MS v hokeji 2024: Kanada zdolala Nórsko, po druhej tretine bolo na strely 21:0 a na gól prihral aj brankár (video+foto)

Czech Republic Ice Hockey Worlds
Hráči Kanady počas zápasu proti Rakúsku v základnej A-skupine na MS v hokeji 2024. Praha (O2 Arena), 14. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 16. mája 22:29

Hokejisti Kanady zvíťazili 4:1 nad Nórmi vo štvrtkovom večernom zápase základnej A-skupiny na tohtoročnom svetovom šampionáte.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Zaujímavosťou bolo, že po druhej tretine bol pomer striel 21:0 pre zámorský tím. Pri góle do prázdnej bránky si asistenciu na svoje konto pripísal brankár Nicolas Daws. Najlepšími hráčmi duelu v pražskej O2 Arene boli brankár Henrik Haukeland a Brandon Tanev.

MS v hokeji 2024 (A-skupina)

• O2 Arena (Praha)

Kanada – Nórsko 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

• hralo sa od 20.20

11:50 – 1:0 B. Tanev (K. Guhle, J. McBain)
22:16 – 2:0 A. Mangiapane (B. Byram, J. Oleksiak)
42:27 – 2:1 S. Solberg (E. Salsten, N. Steen)
46:37 – 3:1 C. Cozens / gól v oslabení 4 proti 5
58:30 – 4:1 J. McCann (N. Daws) / gól do prázdnej bránky

Vylúčenia:
6:46 R. Greig – 2 min. (seknutie)
9:22 E. Bakke Olsen – 2 min. (nedovolené bránenie)
17:54 B. Hagel – 2 min. (hákovanie)
22:55 S. Solberg – 2 min. (hákovanie)
32:21 M. Krogdahl – 2 min. (krosček)
46:04 C. Bedard – 2 min. (hrubosť)

strely na bránu: 33:6 (6:0, 15:0, 12:6), vylúčenia: 3:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: Mikko Kaukorari (Fín.), Andre Schrader (Nem.) – Daniely Hynek (ČR), Lauri Nikulainen (Fín.), 16 418 divákov

Kanada: Daws – Power, Parayko, Byram, Oleksiak, Guhle, Severson, Zellweger – Hagel, Dubois, Tavares – Bunting, Cozens, Mangiapane – Guenther, Paul, Bedard – McBain, McCann, Greig – Tanev
Nórsko: Haukeland – Johannesen, Solberg, Hansen, Nørstebø, Krogdahl, Kåsastul, Engebråten – Pettersen, Brandsegg-Nygård, Thoresen – H. Salsten, Martinsen, E. Bakke Olsen – Steen, Berg-Paulsen, Vikingstad – T. Olsen, E. Salsten, Rønnild – Vesterheim