MS v hokeji 2024: Fínsko viedlo 2:0, ale Rakúsko sa gólom dve desatiny pred koncom postaralo o ďalšiu senzáciu (video+foto)

MS v hokeji 2024: Rakúsko - Švajčiarsko
Rakúsky brankár David Kickert počas zápasu proti Švajčiarsku v základnej A-skupine na MS v hokeji 2024. Praha (O2 Arena), 12. máj 2024. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 16. mája 18:55

Hokejisti Rakúska sa na tohtoročnom svetovom šampionáte postarali o ďalšiu senzáciu. Po šokujúcom vyrovnaní v súboji s Kanadou z 1:6 na 6:6, sa im dokonalý obrat podaril vo štvrtkovom zápase proti Fínsku.

Viac o téme: MS v hokeji 2024

Po prvej tretine viedla reprezentácia Suomi zásluhou gólu Saka Mäenalanena a Olivera Kapanena. V prostrednej časti hry na 1:2 v 34. minúte znížil Mario Huber. V záverečnej dvadsaťminútovke najprv v 45. minúte nebol uznaný presný zásah Dominica Zwergera. O vyrovnanie sa však v 50. minúte postaral Thimo Nickl a víťazný gól rakúska dve desatiny pred koncom strelil Benjamin Baumgartner.

Najlepšími hráčmi duelu boli útočník Iiro Pakarinen a gólman David Kickert. Fíni majú v tabuľke základnej A-skupiny sedem bodov a Rakúšania tri.

MS v hokeji 2024 (A-skupina)

• O2 Arena (Praha)

Fínsko – Rakúsko 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)

• hralo sa od 16.20

2:51 – 1:0 S. Mäenalanen (I. Pakarinen, V. M. Vittasmäki)
8:06 – 2:0 O. Kapanen
23:36 – 2:1 M. Huber (T. Raffl, B. Nissner)
* gól D. Zwergera v čase 44:21 neplatil pre postavenie hráča v bránkovisku
49:51 – 2:2 T. Nickl (B. Nissner, M. Huber)
59:59 – 2:3 B. Baumgartner (L. Haudum, M. Ganahl)

Vylúčenia:
8:30 P. Stapelfeldt – 2 min. (držanie)
34:29 O. Kapanen – 2 min. (seknutie)
42:34 P. Puistola – 2 min. (seknutie)
44:21 Rakúsko – 2 min. (zdržiavanie hry – neúspešná trénerská výzva)
56:20 B. Wolf – 2 min. (držanie)

strely na bránu: 32:18 (14:4, 8:6, 10:6), vylúčenia: 2:3 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Tobias Björk (Švéd.), Michael Tscherrig (Švaj.) – Tarrington Wyonzek (Kan.), Davis Zunde (Lot.), 15 387 divákov

Fínsko: Säteri – Määttä, Lehtonen, Rissanen, Kaski, Saarijärvi, Riikola, Vittasmäki, Mattila – Innala, Puustinen, Granlund – Puljujärvi, Kapanen, Oksanen – Jääskä, Puistola, Hyry – Björninen, Mäenalanen, Pakarinen
Rakúsko: Kickert – Nickl, Heinrich, Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Zündel, Stapelfeldt – Raffl, Nissner, M. Huber – Schneider, Zwerger, Rossi – Ganahl, Haudum, Baumgartner – Rohrer, Thaler, P. Huber